top of page
שלב 1: בלון מוכנס לפתח הנרתיק במצב לא מנופח 
שלב 2: בלון מנופח מגמיש בעדינות את פתח הנרתיק 

מכשיר אפי נו מגיע עם הוראות שימוש מפורטות בעברית ובשפות נוספות המסבירות בבהירות רבה את אופן השימוש, התחזוקה והטיפול והאחסון של מכשיר האפי-נו.

 

כל דבר בעיתו

 

הזמן הנכון לרכישת מכשיר האפי-נו הוא סביב שבוע 36 להריון. התחלת האימון כפי שמורות הוראות היצרן היא שלושה שבועות אחורה ממועד הלידה המשוער - תל"ם. לדוגמא, אם מועד הלידה המשוער שלך הוא ב-21 בספטמבר, מועד תחילת האימונים שלך הוא ה-1 בספטמבר.

 

בקישור הבא תמצאי מידע על אודות הדרכים לקבלת האפי-נו באיסוף עצמי, משלוח בדואר ועוד. הנה הקישור לקנייה מאובטחת של מכשיר האפי-נו.

 

צוות אפי-נו ישראל מאחל לך לידה חלקה ללא חתך, קרעים ותפרים, וחוויית הכנה ללידה טובה ומעצימה המחזקת את תחושת המסוגלות שלך ללדת היטב ולהישאר שלמה ובריאה.

הכירי את אפי-נו!

חשוב לך להימנע מחתך ומקרעים בלידה? רוצה להימנע ומתפרים ומתופעות הלוואי הבלתי נעימות שלהם לאחר הלידה? הכירו את אפי-נו – סימולטור המדמה חלק מן השלב השני של הלידה ומכין את גופך בעדינות למתיחה הצפויה לו בלידה, מקצר את הלידה, יעיל פי שלושה מעיסוי פרינאום ומגביר מאד את הסיכוי שלך להישאר שלמה בלידה ולקבל התחלה טובה יותר לחיי המשפחה שאתם.

 

קצת היסטוריה

 

מכשיר האפי-נו הומצא בגרמניה על ידי רופא שסבל מפציעה שדומה לזו שנערכת בנשים בזמן לידה – חתך חיץ ומתפרים באזור. הרופא זכר שבהיותו מתמחה צעיר ביקר באפריקה, שם ראה דלועים בגדלים הולכים ולגדלים במרפאה המקומית. כששאל את הצוות המקומי למה משמשות הדלועים נאמר לו כי הן משמשות נשים שטרם ילדו לאימון פתח הנרתיק שלהן לקראת לידה. לאחר הפציעה, כשהבין כמה כואבים יכולים להיות חתך החיץ קרעים ותפרים, חבר לצוות רופאים ומיילדות אשר פיתחו את הרעיון ושדרגו את הדלועים האפריקאיות לבלון סיליקון, משאבה וצינור ארגונומיים וידידותיים ביולוגית. למכשיר קראו אפי-נו. אפי על שם ההליך הכירורגי אפיזיוטומי של חתך החיץ בלידה, ונו NO-EPISIOTOMY.

 

מאז שנת 2000 הפך האפי נו כלי עזר משמעותי בהכנה ללידה ברחבי העולם. עשרות אלפי נשים השתמשו בו ונחסכו מהן התופעות הבלתי נעימות של חתך חיץ, וקרעים, תפרים וההתאוששות מהם לאחר הלידה. למותר לציין שאמהות שיולדות ללא תפרים משאביהן פנויים יותר לטיפול בתינוק, להנקה, להתאוששות מיטבית מהלידה, ולהתחלה טובה יותר של חייהן כאמהות וכרעיות.

 

מניעת חתך החיץ בלידה

 

אפי-נו גם מטפל בתופעות של דליפת שתן והיחלשות של רצפת האגן ומסייע מאד במקרים של אי-ספיקה, צניחות בדרגה אחת ושתיים, ומחזק את רקמות רצפת האגן באימון ביופידבק פשוט ואפקטיבי.

 

מחקרים לא מעטים נערכו ונערכים על האפי נו והם מוכיחים בזה אחר זה יעילות גבוהה של המכשיר בהשגת תועלות רבות. ראשית, האימון במכשיר נמצא כמפחית בלמעלה מחמישים אחוז את חתכי החיץ אותו חתך לא נעים בלשון המעטה - אפיזיוטומי, אליו חשופות כמחצית מן המבכירות בישראל כלומר נשים שזו לידתן הראשונה. אפי נו נמצא גם כיעיל פי שלושה מעיסוי הפרינאום הידני. זה הגיוני. אם חושבים על כך שראש התינוק עגול, והעיסוי מטפל רק בחלקו הפוסטריורי, האחורי של פתח הנרתיק, ברור שעדיף להכין את הפתח כולו בצורה כמה שיותר הומוגנית.

 

איך זה עובד?

 

מכשיר האפי נו מגיע בשני דגמים. דגם הבסיס, דלפין, כולל בלון סיליקון, צינור, משאבה ומד לחץ, ומאפשר אימון סימולציה המדמה את השלב השני בלידה. הדגם המשוכלל יותר, אפי נו דלפין פלוס כולל מד לחץ ומתאים גם להכנה ללידה, כלומר משמש גם כסימולטור, אך גם מאפשר אימון לאחר לידה לשיקום וחיזוק רצפת האגן.

 

במצב בלתי מנופח הבלון הוא בקוטר של טמפון ומוליך, וניתן להכניסו במצב זה לפתח הנרתיק או לאחר ניפוח קל. סוגרים את השסתום ומחדירים בקלות מחצית מן הבלון עד השקע לתוך הנרתיק. החלק הראשון של האימון כולל עשר דקות של כיווצים והרפיות המיועדים לשימור הטונוס של רצפת האגן כבר בהריון.

 

החלק השני של האימון, חלק מתיחת החיץ, נמשך גם הוא עשר דקות ונועד לדמות חלק מן השלב השני בלידה ונועד להגביר את האלסטיות של רצפת האגן. אלסטיות, היא היכולת של רקמה לחזור למצבה הקודם לאחר מתיחה. באמצעות האימון בבלון האפי-נו רצפת האגן הופכת אלסטית יותר ומסוגלת לחוות מתיחה ביתר קלות וגמישות, ואת תוכלי לחוות את השלב השני בלידה באופן רך וכמובן שקצר יותר.

 

קצת פסיכולוגיה 

 

גם בהיבט הפסיכולוגי, יש גבול לכמה אנחנו יכולות להיבהל מלידה כשכבר חוינו שוב ושוב סימולציה שלה, וראינו את עצמנו יולדות בלון כחול בגודל שהולך ודומה לראש התינוק, הסיכוי שנחווה פאניקה ובהלה עמוקה בלידה הופך קטן יותר, ואנחנו פנויות לחוות את הלידה באופן מלא ופשוט שיותר.

 

כאשר אנחנו משוחררות יותר מחרדת הלידה, משאבינו פנויים יותר גם עבור התינוק שלנו, החיבור הראשוני והמשני עמו וכמובן ההנקה. 

 

תרגול באפי-נו מסייע גם בשמירה על חיי המין לאחר הלידה משום שהוא מונע קרעים, חתכים ותפרים שהם הגורם העיקרי לטראומה ולכאבים אחרי לידה. בנוסף, התרגול לחיזוק שרירי רצפת האגן משפר את ההנאה מקיום יחסי מין.

שלב 1: בלון לא מנופח 
  • Wix Facebook page
  • Twitter Classic
  • Google Classic
שלב 2: בלון מנופח 
bottom of page